به دلیل اینکه سال گذشته مراسم یادبود این هنرمند تنها به نمایش فیلم مستند ساکن صحرای سکوت به کارگردانی امیرمهرتاش مهدوی اختصاص یافت تصمیم بر آن شد که…
رونمایی از کتاب خسرو شکیبایی تألیف الهام قره‌خانی از برنامه‌های متعددی است که برای مراسم بزرگداشت این بازیگر فقید سینما در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسین فردوسی مسئول روابط عمومی مراسم دومین سالگرد درگذشت خسرو شکیبایی در گفت و گویی درباره این بزرگداشت گفت: استاد جمشید مشایخی حامی معنوی این مراسم است که برگزاری آن به همت معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران آقای هادی منبتی ممکن شد.
وی افزود: به دلیل اینکه سال گذشته مراسم یادبود این هنرمند تنها به نمایش فیلم مستند ساکن صحرای سکوت به کارگردانی امیرمهرتاش مهدوی اختصاص یافت تصمیم بر آن شد که در دومین سالگرد درگذشت این هنرمند برنامه بزرگداشتی در خور شخصیت ملی او انجام پذیرد.
در ادامه فردوسی تصریح کرد: برنامه‌های متعددی برای این مراسم بزرگداشت در نظر گرفته شده که از جمله آن می‌توان به رونمایی از کتاب خسرو شکیبایی تألیف خانم الهام قره‌خانی اشاره کرد.
بنابراین گزارش، این مراسم بزرگداشت روز بیستم تیرماه سال جاری در سالن ایوان شمس معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران واقع در تقاطع بزرگراه کردستان و جلال آل احمد جنب معاونت امور اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌شود.
به گزارش فارس، در کتاب «خسرو شکیبایی» با ۷۰ نفر از هنرمندان از جمله جمشید مشایخی، اکبر عالمی، آیدین آغداشلو، داوود رشیدی، مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، داریوش اسدزاده، ژاله علو، فرامرز قریبیان، فاطمه معتمدآریا، پرویز پرستویی، بیتا فرهی، مرتضی احمدی، پوران درخشنده، مهدی صباغ‌زاده، رسول صدرعاملی، سیروس الوند، بیژن بیرنگ، زنده‌یاد مسعود رسام، جلال‌الدین معیریان، مجید میرفخرایی، اصغر بیچاره، نادر مشایخی، امین حیایی، هدیه تهرانی، حامد بهداد و پولاد کیمیایی درباره شخصیت هنری و اخلاقی خسرو شکیبایی گفت‌وگو شده است.
در این کتاب همچنین از تمام این ۷۰ نفر، عکس پرتره اختصاصی گرفته شده و به همراه گفت‌وگو چاپ شده است. در این کتاب ۲۰۰ عکس از صحنه و پشت صحنه فیلم‌های که خسرو شکیبایی در آن حضور داشته، تصاویری نشان داده می‌شود. این عکس‌‌ها از آرشیو شخصی خسرو شکیایی توسط «پروین کوشیار» گردآوری شده است.منبع:
http://persianload.com